На Кіровоградщині впроваджують ініціативу «Громада, вільна від туберкульозу»
Про це говорили на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Проєкт «Громада, вільна від туберкульозу» реалізується в рамках Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги на 2024–2026 роки. Він передбачає тісну взаємодію органів місцевого самоврядування, медичних установ та громадських організацій задля створення умов для ефективної профілактики, раннього виявлення та повноцінного лікування туберкульозу на рівні громад. Критеріями успішної реалізації є зменшення захворюваності, охоплення груп ризику, налагодження систем моніторингу та забезпечення прозорості в наданні послуг.
Як зазначила генеральна директорка Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Галина Горенко, в області досягнуто позитивних змін: зросла кількість виявлених на ранніх етапах випадків ТБ, зменшилася частка занедбаних форм, 83% пацієнтів розпочали лікування амбулаторно з першого дня.
Територіальні громади Кіровоградщини мають долучитися до ініціативи до липня 2025 року. Мета — створити безпечне середовище, в якому кожна людина матиме доступ до своєчасної та якісної допомоги.