Наголошено на посиленні контролю
Перший заступник голови Знам’янської районної державної адміністрації Олена Грінчак провела нараду з питань організації роботи з надання матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності та перевірки обгрунтовності видачі листків непрацездатності.
На порядок денний були внесені два питання: про організацію роботи з надання матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності та перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності, а також про роботу комісій (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та умови фінансування страхувальників.
Щомісяця Фондом соціального страхування українцям виплачується 2 млрд. гривень страхових виплат. Під час наради були надані роз’яснення щодо ефективного, цільового використання коштів Фонду, наголошено на посиленні контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності та правомірність надання матеріального забезпечення застрахованим особам.
Начальник Знам’янського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області Ігор Крижановський під час виступу зазначив, що загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності у 2018 році зросла на 5,7%. Тенденції росту кількості виданих листків непрацездатності збереглися і у січні-лютому 2019 року. Тому стає важливим питання щодо підвищення ефективності роботи із забезпечення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності застрахованим особам. Відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України від 12 грудня 2018 року №35 в структурі управління виконавчої дирекції Фонду утворено відділ перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності, а у відділеннях – посади спеціалістів з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності. Зростає роль роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування, адже розгляд підстав та правильність видачі і заповнення лікарняних листків є підставою для надання матеріального забезпечення застрахованим особам.